72 کشته و زخمی در انفجار کارخانه پلاستیک در دومینیکن

مقامات جمهوری دومینیکن از کشته شدن پنج نفر، زخمی شدن ۶۶ نفر دیگر و همچنین از مفقود شدن یک تن در پی وقوع انفجار در یک کارخانه پلاستیک در این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، این انفجار در یک کارخانه پلاستیک در “سانتو دومینگو”، پایتخت جمهوری دومینیکن رخ داده است.

سرویس سلامت ملی جمهوری دومینیکن حال پنج نفر از مصدومان این حادثه را وخیم اعلام کرده است.

۱۳ کودک نیز در میان مصدومان این حادثه بودند که در زمان وقوع انفجار در حال رفتن به مدرسه‌ای در نزدیکی این کارخانه بوده‌اند.

طبق اعلام مقامات، جست و جوها برای یافتن یک کارگر مفقود این حادثه ادامه دارد. هم چنین مقامات قادر به شناسایی سه نفر از پنج قربانی این انفجار نشده‌اند.

جانشین فرمانده عملیات های اضطراری دومینیکن اظهار کرده که بسیاری از کارگران این کارخانه با رعایت پروتکل‌های امنیتی از این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

مالک این کارخانه نیز با اعلام این خبر که کارخانه مزبور در طول ۵۰ سال قدمت خود همیشه پروتکل های سخت امنیتی را رعایت کرده است گفت: پس از نشت “غیر قابل کنترل” گاز در کارخانه، ۹۸ درصد از کارکنان کارخانه تخلیه شده‌اند.

وی هم چنین با بیان این که کار احیای کارخانه آغاز شده است، اعلام کرد: تمامی مسئولان کارخانه در حال همکاری با مقامات هستند.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، مالک کارخانه مذکور با سرباز زدن از پاسخ به این سوال خبرنگاران که چند نفر در این کارخانه اشتغال داشته و چه به سر کارگران نجات یافته از این حادثه خواهد آمد، تسلیت خود را به خانواده قربانیان این حادثه ابراز کرد و گفت: ما تا زمانی که مقامات تحقیقات خود را نهایی نکنند، نمی توانیم اظهارنظر دیگری بکنیم.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.