دستگاه تزریق پلاستیک چیست

دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه قالب گیری تزریقی یا ماشین قالب ریزی سازه که به عنوان دستگاه تزریق پلاستیک نیز شناخته میشود ، یک دستگاه برای تولید محصولات پلاستیکی با فرایند قالب گیری تزریقی است.

این دستگاه از دو بخش اصلی شامل :

1- واحد تزریق

2- واحد گیره

تشکیل شده است.

دستگاه تزریق پلاستیک را میتوان به دو شکل افقی و عمودی تقسیم کرد.

اکثر دستگاه ها بصورت افقی هستند اما در برخی از موارد نیز دستگاه های عمودی کاربرد خاص خود را دارد و از ویژگی این دستگاه ها میتوان به استفاده از گرانش زمین اشاره کرد.

بعضی از دستگاه های عمودی نیازی به قالب ندارند.

راه های بسیاری برای چسباندن ابزار به غلطک وجود دارد که رایج ترین آنها گیربکس دستی است.

شخصی که یک قالب را طراحی میکند ، انتخاب میکند که قالب از یک سیستم دونده سرد یا یک سیستم دونده گرم استفاده کند.

دستگاه های تزریق پلاستیک به چهار دسته تقسیم میشوند :

1- هیدرولیک

پِرس های هیدرولیک از نظر تاریخی تنها گزینه ی در دسترس برای قالب سازان بود تا اینکه شرکت Nissei Plastic Industrial Co., LTD اولین دستگاه تزریق پلاستیک فول الکتریک را در سال 1983 میلادی معرفی کرد

2- مکانیکی

دستگاه های مکانیکی از سیستم ضامن برای ایجاد تناژ در قسمت گیره استفاده میکند

3-الکتریکی

دستگاه تزریق پلاستیک الکتریکی که با عنوان (ETM) نیز شناخته میشود با کاهش مصرف انرژی هزینه های تولید را کاهش میدهد و همچنین از خطرات زیست محیطی که در دستگاه های هیدرولیکی شایع تر است در امان است.

همچنین این دستگاه ها در هنگام کار صدای بسیار کمتری تولید میکنند ، سرعت تولید بیشتری دارند و از دقت بالاتری برخوردار هستند اما این ماشین ها بسیار گران هستند و به همین دلیل اکثر تولید کنندگان هنوز از دستگاه های هیدرولیکی استفاده میکنند.

4- دستگاه تزریق پلاستیک ترکیبی (سروو موتور)

دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور

دستگاه تزریق پلاستیک سروو موتور با بهره گیری از بهترین ویژگی های دستگاه های هیدرولیکی و الکتریکی استفاده میکند و سعی دارد تا مصرف برق دستگاه و صدای دستگاه را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

درآمد این دستگاه در ایران متغیر است و بستگی به تناژ و قطعات تولیدی شما میتوانید درآمد بسیار مناسبی از این دستگاه کسب کنید

بطور مثال شما میتوانید با خرید یک دستگاه تزریق پلاستیک 368 تن در صورتی که بازار فروش مناسب و مشتریان ثابتی داشته باشید ماهانه تا 150 میلیون تومان درآمد کسب کنید.

شرکت زنفا جهت ارائه بهترین خدمات به مشتریان در حال حاظر اقدام به عرضه مستقیم دستگاه های تزریق پلاستیک هیدرولیکی و سروو موتور با بروز ترین متد روز دنیا نموده است.

امیدواریم با بهره گیری از دانش و ماشین آلات شرکت کمکی شایان در جهت چرخیدن چرخ تولید کشور انجام دهیم.

راه های ارتباطی ما

09122037292

09122483257

02133860291

دستگاه تزریق پلاستیک چیست

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.