• شیر پروپرشنال چیست و چه مزایای و معایبی دارد
    شیر پروپرشنال چیست و چه مزایای و معایبی دارد

شیر پروپرشنال چیست و چه مزایای و معایبی دارد

نوعی شیر هیدرولیک است که به یک مدار کنترلی الکترونیک مجهز شده است و قابلیت کنترلی دقیق فشار روغن هیدرولیک را دارا می باشد

شیر های پروپرشنال پلی است بین شیر های دیجیتال و سروو و در اخر می توان گفت ترکیب دو سیستم تغییر پذیری مداوم الکتریکی . دستگاه تزریق پلاستیک سیستم سروو . سیستم تغییر ناپذیری الکتریکی . سیستم دیجیتال . می شود.

به کمک این نوع شیر به عنوان مثال می توان موقعیت یک هیدرولیک را کنترل کرد ولی سروو موتور دارای یک شیر برقی است که دائم تحت فرمان بوده و باتوجه فید بک عکس العمل دستوری که می گیرد فشار و موقعیت مکان و سرعت دستگاه مورد نظر را تحت کنترل دارد تکنولوژی این نوع شیر ها با توجه به سرعت و دقت بالاتر مزایای بیشتری دارد اما از مزایای شیر های پرو پرشنال می توان به هزینه کمتر تعمیر و نگهداری و طراحی ساده تر و ارزانتر بودن شیر اشاره کرد

کاربرد و مزایای شیر پروپرشنال :
شیر های پرو پر شنال و سروو (نوع پیشرفته) دارای تکنولوژی بالایی هستند و به علت کاربرد در صنایع نظامی جزو محدودیت های واردات هستند .
قیمت تجهیزات سروو بسیار بالا است .
کمپانی های موفق در این زمینه آلمان و آمریکا
کاربرد عمومی این تجهیزات پرس های هیدرولیک خطوط نبرد فلزات خطوط ماشین کاری.
کاربرد :کنترل باله موشک
کنترل باله هوا پیمای جنگنده
کنترل لوله ی تانک و کشتی و…..
کلمه ی سروو به معنی خود تنظیم می باشد یعنی سیستم کنترلری که قادر است خطای خود را تشخیص دهد و ان را تصحیح کند

شیرهای پروپرشنال این کار یکی از وظایف مدار کنترلر است، اما در شیرهای سروو این تصحیح خط به صورت مکانیکی انجام می شود و مدار کنترلر بر آن نظارت می کند. بطور کلی شیرهای سروو از نوع پروپرشنال خود دقیقتر، سریعتر، حساس تر و به مراتب گرانتر هستند.
در مورد پیچیدگی و حساسیت شیرهای سروو همین را باید گفت که فقط مونتاژ قطعات این شیرها در کارخانه حتما باید در تمیز بادها و رطوبت مشخص و پس از چند مرحله شستشو بوسیله امواج التراسونیک انجام شود و خود مراحل تست و کالیبراسیون داستان دیگری دارد.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *