تصویر سوخت گیری

 

آیا رئیس جمهور دستور تغییر قیمت بنزین را می دهد ؟

طرح بنزین برای همه سال گذشته به صورت آزمایشی اجرا شد. در این طرح سهمیه بنزین همه اتوموبیل ها حذف می شود و بنزین به جای کارت سوخت به کد ملی تعلق میگیرد.

جزئیات زیادی درباره این طرح عنوان نشده اما وعده ها حاکی از این است که به هر کدملی بین ۱۷ تا ۲۲ لیتر ماهانه سهمیه بنزین تعلق خواهد گرفت.

در این طرح مالکین اتوموبیل می توانند این سهمیه را مصرف کنند و افراد فاقد اتوموبیل سهمیه بنزین خود را بفروشند.

هیچ جزئیاتی درباره شیوه فروش سهمیه بنزین مطرح نشده است. اگر فردی مازاد این مقدار سوخت بخواهد، بهای آن به صورت آزاد محاسبه خواهد شد.

قیمت بنزین سهمیه ایی ۱٫۹۰۰ تومان اعلام و هنوز قیمت بنزین آزاد مشخص نیست. برخی شایعات حاکی از قیمت ۱۹ تا ۲۴ هزار تومانی بنزین آزاد بود اما این قیمت از سوی دولت تأیید نشد.

 

تصویر پمپ بنزین

 

اجرای طرح :

طرح بنزین برای همه در کیش و قشم اجرا شد. قرار بود بعد از اجرا در این دو جزیره، ایرادات طرح بررسی و برطرف شود تا در کل کشور اجرا شود.

از اجرای این طرح حدود ۵ ماه می گذرد. این طرح برای تعیین تکلیف به پاستور رسیده و در جلسه ایی با حضور آقای رئیسی بررسی شد.

باید منتظر ماند تا ببینیم رئیس جمهور روند کنونی تخصیص بنزین را اصلاح می کند یا خیر ؟

دستور تغییر قیمت بنزین ؟

سخنگوی اقتصادی دولت درباره بنزین گفت :

سخنگوی اقتصادی دولت در جمع خبرنگاران از عدم افزایش قیمت بنزین تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: پنج ماه است که طرح آزمایشی بنزین اجرا و درحال حاضر متوقف شده است و قرار است این طرح بررسی شود و در صورت نیاز اصلاحات یا توسعه انجام شود؛ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در سال جاری نداریم‌.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.